چگونگی ثبت شرکت با موضوع تولید و عرضه چای

چای به عنوان یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها در سراسر دنیا از بازار پر عرضه و تقاضایی برخوردار است ، این نوشیدنی محبوب حاصل  دم کردن برگها، جوانه‌ها یا شاخه‌های فرآوری شده بوته چای به مدت چند دقیقه درآب داغ می باشد .

بوته چای برای نخستین بار در چین و در حدود پنج هزار سال پیش شناخته شد که به تدریج خواص درمانی آن کشف گردید و علاوه بر آن از چای برای مصارف رنگ‌آمیزی نیز استفاده میشده ‌است .چای توسط هلندی ها به اروپا برده شد و در اروپا نیز مورد توجه بسیاری قرار گرفت.

در رابطه با تاریخچه مصرف چای در ایران باید گفت که در برخی از اسناد گفته می شود که مصرف چای در ایران به سده دوم میلادی باز می گردد،  اما برخی دیگر اعتقاد دارند که تنها دو قرن از استفاده آن توسط ایرانیان می گذرد . در کل به طور کامل مشخص نیست که ایرانیان دقیقا از چه هنگام با نوشیدنی چای آشنا شدند، لکن کشت چای در ایران به سال ۱۳۱۴ هجری قمری باز می گردد ، در این سال چند بته چای توسط محمد میرزا کاشف السلطنه ژنرال کنسول ایران در هند با زحمت فراوان وارد ایران شد و شهر لاهیجان با توجه به شرایط مساعد آب و هوایی برای کشت این گیاه انتخاب شد و این شهر با گذشت زمان همچنان مرکز کشت چای در ایران می باشد.

چای یکی از تولیدات کشاورزی ایران است که به سایر کشورها صادر می گردد و کشورمان در حال حاضر ۴ تا ۵/۴ درصد از مصرف کل چای جهان را اختیار دارد. همچنین چای به عنوان اولین نوشیدنی مورد مصرف خانواده های ایرانی دارای بازار داخلی بزرگی نیز می باشد، بنا براین مجموعه های بسیاری به امر تهیه و تولید و توزیع این محصول مشغول می باشند ، ثبت شرکت مناسب ترین گزینه ورود به بازار تولید و عرضه مواد غذایی مانند چای می باشد.

مناسب ترین قالب جهت ثبت شرکت با موضوع فعالیت در زمینه تولید و یا عرضه چای از میان قالب های تجاری قابل ثبت در ایران شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص می باشد که در ادامه شرایط ثبت این دو شرکت بررسی خواهد شد.

در ادامه به این نکته مهم توجه داشته باشد که در صورتی که در موضوع فعالیت شرکت از کلمه تولید استفاده نمایید ،حوزه ثبتی شما مشخص خواهد کرد که لازم است جهت فعالیت خود مجوز اخذ نمایید یا خیر، به طور مثال جهت فعالیت با موضوع تولیدی در کرج اخذ مجوز الزامی می باشد ولی در تهران جهت فعالیت در زمینه تولید اخذ مجوز الزامی نمی باشد.

شرایط ثبت شرکت تولید چای با مسئولیت محدود :

-یک میلیون ریال سرمایه اولیه شرکت

-حداقل دو نفر شریک بالای 18سال

-اقرار مدیر عامل مبنی بر دریافت کل سرمایه.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت تولید چای با مسئولیت محدود :

-فتوکپی کارت ملی و شناسنامه

-اصل گواهی عدم سوء پیشینه کیفری تهیه شده از مراکز پلیس+10

-اقرار نامه امضاء شده

-دریافت مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع

شرایط لازم جهت ثبت شرکت تولید چای سهامی خاص:

-داشتن حداقل سرمایه 100,000هزار تومان

-پرداخت حداقل 35% از سرمایه به طور نقدی

-داشتن حداقل سه نفرعضو به همراه دو نفر بازرس که بازرسین نباید از اعضاء باشند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت تولید چای سهامی خاص :

-امضاء اقرارنامه

-اصل گواهی عدم سوء پیشینه کیفری برای تمامی اعضاء

-کپی مدارک شناسایی اعضاء شامل (کارت ملی و شناسنامه)

-اخذ مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع ثبت

مراحل ثبت شرکت تولید چای:

چنانچه در مطالب پیشین اشاره شد تمامی افراد می توانند با مراجعه به سامانه ثبت شرکت ها به آدرس http://irsherkat.ssaa.ir اقدام به ثبت شرکت نمایند ،مراحل ثبت شرکت در این سامانه به شرح ذیل می باشد:

در ابتدا لازم است پس از ورود به این سامانه اطلاعاتی از قبیل اطلاعات متقاضی، نام شرکت، موضوع شرکت، آدرس دفتر مرکزی شرکت، سرمایه اولیه شرکت، اشخاص شرکت، سهام و سرمایه هر شخص، سمت اشخاص، ارتباط ما بین اشخاص، شعب شرکت، روزنامه و سال مالی، متن صورتجلسه، درج متن اظهارنامه و اساسنامه شرکت، را وارد نمایید .

پس از درج این موارد طی مدت مقرر اطلاعات شما توسط کارشناسان مربوطه بررسی خواهد شد و در صورتی که در این مرحله اشکال و یا کمبودی وجود نداشته باشد، می توانید نسبت به ارسال مدارک به اداره ثبت شرکت ها اقدام نمایید و پس از ارسال پستی، باید شماره مرسوله را در سامانه اداره ثبت شرکت ها وارد نمایید. در صورتی که مدارک ارسالی شما کامل و بی اشکال باشد کارشناس مربوطه نسبت به تهیه پیش نویس آگهی ثبت اقدام خواهد نمود و در آخرین مرحله پس از دریافت شماره ثبت می بایست آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی منتشر گردد (هزینه روزنامه رسمی به صورت اینترنتی پرداخت می گردد) پس از انتشار آگهی در روزنامه رسمی شما می توانید رسما فعالیت خود را آغاز نمایید.

 

 

 

ثبت شرکت در ایران