چگونگی ثبت شرکت در جمهوری چک

یکی از کشورهایی که بعد از تقسیم کشور چک اسلواکی سابق به وجود آمد، جمهوری چک واقع در اروپای مرکزی می باشد ،مرکز این کشور شهر پراک است که بزرگترین شهر این کشور نیز می باشد ،زبان آن چکی و واحد پول آن کرونا می باشد،این کشور در همسایگی کشورهای لهستان، آلمان، اتریش و اسلواکی قرار گرفته است.


اقتصاد کشور چک ،اقتصادی مبتنی بر بازار آزاد می باشد و دارای ارتباط نزدیکی با اتحادیه اروپاست از این رو اقتصاد این کشور اقتصادی موفق و رو به رشد می باشد. به طور مثال در رابطه با صادرات ، صادرات از جمهوری چک به کشورهای اتحادیه اروپا قريب ۸۴ درصد است که این رقم نشان دهنده موفقیت این کشور در این زمینه می باشد. به طور کلی این کشور دارای اقتصادی صادرات محور مي باشد و اتومبيل سازي بزرگترين صنعت اين كشور است. این امر باعث شده است تا آمار بیکاری در این کشور از کشورهای همسایه مانند لهستان و اسلواکی بسیار پایین تر باشد. جمهوری چک داراي رتبه پنجاه و يكم اقتصاد جهاني است.همچنین این کشور با هدف تشویق سرمایه گذاران خارجی مالیات شرکتی از ۲۶% به ۲۴% کاهش داده است.
با ثبت شرکت در این کشور می توان پس از طی مراحل قانونی اقامت این کشور را دریافت نمود و به سهولت به 28 کشور عضو اتحادیه اروپا سفر نمود.هزینه زندگی در این کشور نیز نسیت به برخی دیگر از کشورهای اروپایی ارزان تر می باشد .در صورتی که مایل به سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور اروپایی می باشید در مطالعه مطلب فوق ما را همراهی نمایید.
مزایای ثبت شرکت در جمهوری چک
1-مالکیت 100درصد (بدون نیاز به شریک محلی
2-دسترسی به بازار اروپا
3-امکان در خواست اقامت دائم پس از 3سال
4-امکان در خواست پاسپورت 5سال بعد از اخذ اقامت دائم
5-امکان اخذ اسان ویزا برای تمامی نقاط دنیا
6-افتحاح حساب شرکتی و شخصی
7-مبادلات بانکی ان لاین ، کارت های اعتباری ، تسهیلات و خطوط اعتباری
8-قوانین تجاری و گمرگی ازاد در داخل اتحادیه اروپا
9-انجام کلیه مراحل طی 6ماه
10-هزینه های پایین راهبری و اداره شرکت
توجه داشته باشید طبق قوانین جمهوری چک پس انجام مراحل قانونی ثبت، جهت فعالیت لازم است نسبت به اخذ مجوز تجاری افدام نمایید ،اين مجوز بعد از در خواست شما برای ثبت شرکت در چک، توسط دادگاه در طي ١٥ روز صادر مي شود ،فعالیت در برخی از رشته ها نیاز به اخذ مجوز نخواهد داشت ،مشاغلی مانند؛ (وکالت ، مترجمی ، روزنامه نگاری و مشاور مالیاتی و………) چگونگی فعالیت در این شغل ها بر اساس قوانین مشخصی که کشور چک تعیین کرده است تایین می گردد.
انواع شرکت قابل ثبت در جمهوری چک :
1-شرکت سهامی
2-شرکت و دفتر نمایندگی
3-شرکت مسئولیت محدود
4-شرکت مشارکتی
مدارک موزد نیاز جهت ثبت شرکت در جمهوری چک:
1-مجوز تجارت
2-سند موسس و یا تفاهم نامه انجمن
3-اجاره نامه شرکت
4-لیست فهالیت های برنامه ربزی شده
3-ارائه ی عدم سوء پیشینه کارمندان
پس از تهيه ي مدارك فوق لازم است جهت تایین ماليات به اداره مالیات مراجعه نمایید و همچنين بعد از گذشت شش الي هفت روز از استخدام اولین کارمند، جهت کسب بيمه ي درماني اقدام نمایید.
مراحل ثبت شرکت در کشور چک
1-انتخاب نام برای شرکت : نامی که انتخاب می نمایید نباید قبلا برای شرکت دیگری استفاده گردیده باشد.
2-ادرس شرکت : برای ثبت شرکت در چک لازم است که یک آدرس قانونی برای دفتر شرکت به اداره ی ثبت شرکتها معرفی گردد.
3-انتخاب نوع فعالیت شرکت : متقاضی می تواند بر اساس سابقه ی تحصیلات و فعالیت خود در کشورش نوع فعالیتش را مشخص و معرفی نماید.
4-نحوه تقسیم سهام شرکت: در صورت وجود سهامدار برای شرکت می بایست میزان سهام هر یک مشخص گردد
5-تعیین مدیرعامل برای شرکت
6-ارائه گواهی عدم سو پیشینه : برای مدیر عامل ، سهامداران و اعضای خانواده شان
7-ثبت شرکت در اداره مالیات : پس از اینکه شرکت در اداره مالیات ثبت شد کارمندان به صورت اجباری بیمه می شوند.

 

ثبت شرکت در ایران