چگونگی ثبت شرکت در قزاقستان

قزاقستان کشوری با وسعت ۲٬۷۱۷٬۳۰۰ کیلومتر مربع می باشد، بخشی از این کشور وسیع در آسیا و بخشی از آن در اروپا واقع گردیده است ،البته این کشور در دسته بندی کشورهای آسیاییی قرار گرفته است و پایتخت آن شهر استانه می باشد و زبان رایج در این جمهوری قزاقی و روسی است، این کشور از شمال با روسیه، از شرق با چین، در جنوب شرقی با قرقیزستان، در جنوب با ازبکستان و همچنین در جنوب غربی با ترکمنستان همسایه است. سواحل شمال شرقی دریای خزر در خاک این کشور قرار دارد.
کشور قرقیزستان دارای منابع زیرزمینی بسیار غنی است ،به طوری که صاحب دومین منابع اورانیوم ، کروم ، و سرب – و سومین رتبه را در منکز و چهارمین در مس و از لحاظ منابع زغال سنگ ، اهن ، طلا نیز جز دهمین کشور دنیا می باشد و همچنین یازدهمین رتبه را از منابع نفت و گاز طبیعی را داراست.

چگونه در قزاقستان ثبت شرکت کنیم

با توجه به پتانسیل ها و این ثروت های ملی و همچنین قرار گیری در منطقه جغرافیایی خاص ،سرمایه گذاری خارجی در این کشور رشد قابل توجهی داشته است و از سال 1993تا کنون بیش از 40 میلیارد سرمایه خارجی در این بخش صورت گرفته است.جمهوری قزاقستان بیشترین تولید ناخالص داخلی ودرامد سرانه را در میان جمهوری های تازه یافته دارد و جز اعضای (سازمان همکاری شانگهای ) می باشد.
پس از معرفی کلی این کشور رو به توسعه در صورتی که مایل به ایجاد کسب و کار در این کشور می باشید ،در نخستین گام لازم است بدانید در این کشور محدودیتی برای سرمایه گذاران خارجی در نظر گرفته نشده است ،لکن لازمه ثبت شرکت در این کشور مانند بسیاری از کشورها طی مراحل قانونی و اداری خاص خود می باشد. به طور مثال دو نوع شرکت ، با مسئولیت محدود و یا شرکت سهامی عام که ثبت هر دو نوع شرکت در اداره دادگستری که وابسته به وزارت دادگستری این کشور میباشد انجام می پذیرد .
این شرکتها از لحاظ تعداد شرکا برای ثبت محدودیتی نداشته و هر تعداد شریک با مشخص نمودن میزان سهم الشرکه از میزان سهم قابل پذیرش می باشد.
شرکا در قانون این کشور می توانند شخصیت های حقیقی و یا حقوقی داشته باشند و میزان سهم آنها به حقیقی یا حقوقی بودن آنها مرتبط نمی باشد مثلا می توان تمام سهم یک شرکت متعلق به شرکت دیگری باشد .

مزایای ثبت شرکت در جمهوری قزاقستان

1-قوانین سرمایه گذاری مناسب جهت حمایت از سرمایه گذاری خارجی به همراه ثبات اقتصادی و سیاسی .
2-دارا بودن ذخایر و منابع طبیعی و مواد معدنی (قزاقستان ششمین کشور از نظر برخورداری از منابع طبیعی در جهان می‌باشد)
3-موقعیت جغرافیایی مناسب قرار گیری در اوراسیا (از طریق این کشور مناطق بزرگ آسیا و اقیانوس آرام به خاور میانه، آسیای‌ مرکزی و اروپا وصل می‌شود)
سه کشور، یعنی روسیه، چین و هند از چهار کشور عضو بریک در نزدیکی قزاقستان قرار دارند و اتحادیه‌ی گمرکی روسیه، بلاروس و قزاقستان با جمعیت بازار مصرف 170 ملیون نفر این اجازه را به سرمایه‌گذاران می‌دهد تا بهترین استفاده را از شرایط موجود بنمایند.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت درقزاقستان

1-تکمیل فرم تقاضا و درخواست برای تاسیس دفتر نمایندگی یا شعبه
2-گواهی مبنی بر تجاری بودن و یا گواهی ثبت مبنی بر اینکه شرکت مادر بطور فانونی بر اساس قوانین کشور مبدا مشغول به فعالیت بوده و موجودیت دارد
3-کپی اساسنامه و موافقت اصولی مربوط به شکت مادر
4-مصوبه شرکت مادر مبنی بر تاسیس دفتر نمایندگی

 

مدارک ثبت شرکت در قزاقستان

5-مقررات حاکم بر فعالیت دفتر نمایندگی یا شعبه
6-ادرس مکان دفتر نمایندگی یا شعبه
7-اسناد و مدارک دال بر پرداخت هزینه ثبت
8-کپی پاسپورت و یا مدارک تایید کننده هویت افراد خارجی موسسبه همراه یک نسخه ترجمه رسمی به زبان روسی و قزاقی
فرآیند ثبت شرکت در قزاقزستان چنانچه اشاره گردید در اداره دادگستری این کشور انجام می گیرد ،جهت این امر لازم است مدارکی که اشاره گردید به این اداره تسلیم گردد و این اداره اصالت اسناد را از لحاظ انطباق با قوانین قزاقستان تایید می نماید و اطلاعات مربوط به تاسیس دفتر نمایندگی یا شعبه را وارد بانک اطلاعات کشور نموده و رسیدی مبنی بر ان صادر می نماید. پس از این مرحله لازم است هویت شرکا در اداره آمار و مالیات ثبت گردد و مهر قانونی را از این مرجع دریافت نماید پس از طی این مرحله می توان نسبت به افتتاح حساب در بانک اقدام نمود. هزینه ثبت شرکت در این کشور با توجه به برخی از عوامل متفاوت می باشد ،که بطور تقریبی می توان گفت ثبت شرکت در این کشور با میانگین هزینه 1000دلار قابل انجام است .

ثبت شرکت در ایران