چگونگی ثبت شرکت در نیوزلند

نیوزلند یا زلاندنو یک کشور زیبا و توسعه یافته است ،که در واقع عبارت است از دو جزیره بزرگ و تعدادی جزایر کوچک در جنوب غربی اقیانوس آرام.
این کشور دارای 4/4 میلیون جمعیت می باشد و زبان اصلی مردم آن انگلیسی و مائوری است .شهر زیبای ولینگتون پایتخت این کشور است . نیوزلند یکی از کشورهایی است که مردم آن از رفاه اجتماعی بالایی برخوردار هستند ، این کشور رتبه 15 را از نظر شاخص توسعه انسانی در دنیا به خود اختصاص داده است .
مهمترین صنعت این کشور کشاورزی و دامپروری و صنایع وابسته آنها می باشد ،همچنین طبیعت و مناظر بینظیر این کشور همواره توریست های بیشماری را از سراسر دنیا به این کشور جذب نموده است .
تمامی این عوامل به همراه رفاه اجتماعی و امنیت و آرامش زندگی در این کشور موجب گردیده تا همواره افراد بسیاری از سراسر دنیا به فکر زندگی و ایجاد کسب و کار در این کشور زیبا باشند ،ثبت کردن شرکت می تواند یکی از راههای ایجاد کسب و کار و کسب اقامت کشور نیوزلند باشد ،برای آشنایی با چگونگی ثبت شرکت در کشور نیوزلند در مطالعه مطلب فوق با ما همراه باشید:

ثبت شرکت در نیوزیلند

کشور نیوزلند با توجه به اقتصاد موفق و با ثبات خود یکی از مناسب ترین کشورها برای راه اندازیه کسب و کار می باشد، ثبت کردن شرکت در این کشور بسیار مدرن و آسان می باشد، بطوریکه بر اساس رتبه بندی بانک جهانی در سال 2015 در جایگاه ساده ترین کشور برای شروع کسب وکار قرار گرفته بود و دومین جایگاه را نیز در سادگی راه اندازیه تجارت را دنیا را به خود تعلق داده است ،چراکه تمامی مراحل ثبت شرکت در این کشور به طور اینترنتی انجام می شود.
متقاضیان خارجی ثبت در این کشور لازم است در ابتدا دو سال سابقه تجاری در کشور خود داشته باشند .این سابقه فعالیت تجاری می تواند شامل بسیاری از مورادی از قبیل ؛ راه اندازی و اداره یک کارگاه ، فروشگاه ، کارخانه و یا شرکت باشد. اثبات این فعالیت اقتصادی می تواند از طریق اسناد ثبتی انجام گیرد.

همچنین متقاضیان می بایست اسنادی مبنی بر کار کرد مناسب حساب مالی خود را ارائه نموده و همچنین مبلغی در حدود 300 میلیون تومان را با عنوان سرمایه گذاری ، به سیستم مالی این کشور منتقل نمایند(توجه داشته باشید که این مبلغ با توجه به نوسانات ارز می تواند متفاوت باشد.)

ثبت شرکت
در ابتدا برای انجام پروسه به ثبت رساندن شرکت در این کشور با مراجعه به سفارت می توانید مدارک مربوطه را جهت بررسی ارائه نمایید و درخواست ویزای موقت سه ساله نمایید.
جهت ثبت شرکت در نیوزیلند چنانچه اشاره گردید، تمامی مراحل ثبت به صورت اینترنتی انجام می گیرد؛
در ابتدا لازم است بدانید که انواع شرکت قابل ثبت در کشور نیوزلند عبارتند از :
-مشارکتی،
-شرکت با مسئولیت محدود
-تنها یک بازرگان یا تاجر (Sole trade)
که این شرکت ها هر یک دارای خصوصیات متفاوتی می باشند و افراد با توجه به نوع فعالیت ،موضوع شرکت و روابط شرکاء می توانند یکی از آنها را برای فعالیت برگزینند.
پس از انتخاب قالب فعالیت، در نخستین مرحله ثبت لازم است نامی متناسب با قوانین این کشور را انتخاب نموده و در سامانه مربوط امکان اخذ آن را بررسی نمایید، درخواست شما ظرف 2 ساعت بررسی و نتیجه اعلام خواهد شد و در صورتی که نام انتخابی شما تایید گردد این نام برای 20 روز برای شما رزرو خواهد شد.
در مرحله بعدی لازم است آدرس جهت ثبت کردن شرکت در نیوزیلند و آدرس جهت ارایه خدمات شرکت ثبت شده در نیوزیلند نیز اعلام گردد.
سپس می بایست سهامداران و مدیران اولیه شرکت معرفی گردند و شماره مخصوص پرداخت مالیات جهت راه اندازی شرکت ثبت شده در نیوزیلند نیز دریافت گردد و برای پرداخت هزینه های اجرایی ثبت کردن شرکت نیز از طریق حساب اداره مربوطه اقدام نمایید.
مهمترین بخش در ثبت کردن شرکت در کشور نیوزلند ارائه یک بیزینش پلن و یا طرح توجیهی مناسب می باشد ،که بیانگر رزومه فعالیت افراد و اهداف و برنامه های شرکت در کشور نیوزلند باشد.
البته توجه داشته باشید چنانچه اشاره گردید صرفا با ثبت شرکت در این کشور اقامت دائم قابل دریافت نمی باشد و موفقیت اقتصادی و اجتماعی شرکت و کارآفرینی از عوامل مهم جهت دریافت اقامت برای مدیر اصلی شرکت و خانواده وی خواهد بود.

ثبت شرکت در ایران