کمترین زمان برای ثبت شرکت در ایران

امروزه پیشرفت روز افزون علم و دانش و تکنولوژی باعث سرعت گرفتن زندگی انسان ها در تمام ابعاد خود شده است، بشر دریافته است که عنصر زمان یکی از پر ارزش ترین دارایی ها به حساب می آید و تلاش می نماید یا در ابعاد مختلف زندگی از اتلاف وقت جلوگیری نماید .
یکی از این موارد که امروزه شتاب و سرعت بیشتری به خود گرفته است فعالیت در دنیای تجارت می باشد ،فعالیت های اقتصادی امروزه می بایست در زمان مناسب خود انجام شوند تا سودآوری لازم را داشته باشند و در صورتی که با تعلل انجام شوند ممکن است افراد را به اهداف مطلوب نرساند. بطور کلی تجار و فعالان اقتصادی می بایست خود را با تحولات دنیای پر شتاب اقتصاد و تجارت امروزی همگام سازند تا بتوانند به موفقیت دست یابند .
یکی از مهمترین عواملی که نقش اساسی در تحول دنیای امروز داشته است ،دسترسی افراد به اینترنت و انجام امور توسط آن می باشد به نحوی که فعالیتی که در گذشته با صرف زمان و انرژی بسیاری انجام می گرفت امروزه بسیار سریع تر و آسان تر قابل انجام است . یکی از این امور پروسه مربوط به ثبت شرکت ها می باشد که در گذشته با مراجعه به سازمان مربوطه با اتلاف وقت زیادی انجام می گرفت ،لکن امروزه امکان ثبت شرکت به صورت کاملا آنلاین فراهم گردیده و سرعت این کار را به طور قابل توجهی افزایش داده است.

کمترین زمان ثبت شرکت

انجام پروسه ثبت کردن شرکت در این سامانه http://irsherkat.ssaa.ir با صرف حداقل زمان و انرژی ممکن گردیده است و شما را از مراجعه به سازمان مربوطه بی نیاز نموده ، همچنین در آینده نیز شما می توانید برای اداره شرکت خود و انجام امور قانونی که لازم است به ثبت قانونی برسد از این سامانه استفاده نمایید. جهت استفاده از این سامانه لازم است مطالعه کوتاهی در قوانین تجارت و ثبت شرکت ها داشته باشید تا بتوانید شرکت خود را شخصا در کمترین زمان به ثبت برسانید.
البته چنانچه بار ها در مطالب مرتبط اشاره شده است جهت این امر می توان از خدمات شرکت های فعال در این زمینه نیز بهره گرفت لکن زمان کاری جهت ثبت یک شرکت برای این شرکت ها می تواند با توجه به عوامل متفاوتی متغیر باشد.
در صورتی که بخواهیم زمانی را که جهت ثبت یک به آن نیاز خواهید داشت را بررسی نماییم ،این زمانبندی را می توان به دو بخش مرحله تقسیم نمود:
1- زمانی که برای تهیه مدارک و اسناد مربوطه صرف می گردد.(بطور مثال زمانی که جهت دریافت گواهی عدم سوء پیشینه صرف می گردد.)
2-زمانی که جهت بررسی و انجام امور ثبتی و قانونی صرف خواهد شد.(زمان مرود نیاز جهت بررسی و استعلام نام ،چاپ رزونامه رسمی و …….)
در نخستین مرحله تهیه مدارک جهت انجام ثبت لازم است کپی برابر اصل اسناد هویتی شرکا ارائه گردد ،همچنین ارائه گواهی عدم سوء پیشینه نیز لازم است ،دریافت این گواهی از مراکز پلیس +10 انجام می شود و ممکن است تا هفت روز کاری زمان ببرد.

ثبت شرکت

ثبت در خواست در سامانه زمان زیادی از کاربران نخواهد گرفت لکن تهیه اسنادی مانند اساسنامه ثبت، اظهارنامه ثبت، شرکت نامه و صورتجلسات ثبت می تواند با توجه به توانایی های افراد کمی زمان بر باشد معمولا این کار حداکثر در 48 ساعت قابل انجام می باشد .
پس از تصمیم گیری در رابطه با نام گذاری شرکت، استعلام آن نیز در حدود 3 روز کاری زمان نیاز دارد .
هنگامی که یکی از نام های انتخابی شما تایید گردد باید پرینت و تایید و امضا اوراق ثبتی را انجام دهید که تقریبا ۳ روز زمان می برد.
و در صورتی که مراحل ثبتی در سامانه به درستی انجام شود ،لازم است مدارک لازم را برای اداره ثبت شرکت ها پست نمایید که حدودا 3 روز زمان لازم خواهد داشت. در صورت بی نقص بودن می بایست نسبت به چاپ آگهی در روزنامه رسمی اقدام نمایید که چاپ آگهی ثبت می تواند تا 17 روز کاری نیز طول بکشد. بعد از آن چاپ آگهی ثبت انجام می شود که ۴ روز هم برای انجام این مرحله لازم است.(البته توجه داشته باشید که برخی از این مراحل جهت ایجاد سرعت بیشتر در پروسه ثبت کردن شرکت می تواند به طور موازی انجام گیرد.)
بطور کلی می توان گفت در صورتی که در رابطه با امور ثبت کردن شرکت دانش کافی را کسب نموده باشید ،نوع قالب شرکتی را می خواهید در فعالیت نموده باشد به درستی انتخاب نموده باشد و مدارک و اسناد مورد نیاز را بطور کامل تهیه نموده باشید پروسه ثبت در 30 تا 44 روز کاری قابل انجام خواهد بود، که این زمان می تواند با توجه به اشتباهات و یا نواقص پرونده شما بسیار طولانی تر شود .
پس توجه داشته باشید که با استفاده از مشاوره های لازم و دانش کافی به این معقوله وارد شوید و با شرکاء خود در رابطه با تمامی موارد قانونی شرکت به تفاهم لازم برسید و سپس اقدام به ثبت کردن شرکت نمایید تا این امر به آسانی و در کمترین زمان انجام پذیرد.

ثبت شرکت در ایران